اطلاعات کشور آلمان + جغرافیا،سیاست،اقتصاد
10/26/2018 تاریخ انتشار
قیمت اجناس مورد نیاز و میانگین مخارج ماهیانه در آلمان

قیمت اجناس مورد نیاز و میانگین مخارج ماهیانه در آلمان

   هزینه های هر سفر و فکر کردن به آن  میتواند به قدر کافی ترسناک باشد و اگر درمورد مهاجرت سخن گوییم این ترس دو چندان میشود هدف کلی این مطلب آشنایی شما با مخارج زندگی در آلمان است آلمان همیشه از گزینه های مورد توجه مهاجرین مخصوصا در زمینه های علمی و ادامه تحصیل بوده...

حقایق و دانستنی های جالب درباره ی کشور آلمان

حقایق و دانستنی های جالب درباره ی کشور آلمان

آلمان همیشه جز کشور های پیشگام در علم و صنعت بوده.حال می خواهیم شما را با 25 شگفتی آلمان آشنا کنیم. 1. آلمان و سپس با کمی اختلاف ژاپن کمترین آمار تولد را در جهان دارند. 2.با ۸۱ میلیون نفر جمعیت پرجمعیت‌ترین و پر تراکم ترین کشور اتحادیه‌ی اروپا است 3.اولین مجله‌ی جهان...

تمامی اطلاعات برای تحصیل در ژاپن ( بورسیه دانشگاه ها ، هزینه ها و…)

تمامی اطلاعات برای تحصیل در ژاپن ( بورسیه دانشگاه ها ، هزینه ها و…)

تحصیل در ژاپن اطلاعات مختصر کشور : پایتخت : توکیو جمعیت : 126 م واحد پول : (¥) ین آب و هوا : ژاپن مجموعه جزایری است که با طول زیاد از شمال به جنوب کشیده شده‌است؛ به همین خاطر آب و هوای مناطق گوناگون آن به شدت با یکدیگر مغایرت دارند و نیز دارای چهار فصل در سال است....

کشور آلمان واقع در قاره اروپاست و از کشور های مرکزی این قاره است.این کشور از نظر اقتصادی و سیاسی و صنعت سالیان متوالی است که حرف اول را در دنیا می زند. از نظر جمعیتی در رتبه 17 قرار دارد و یک پله بالا تر از ایران است.و جز کشور های پر تراکم جمعیتی است.در شمال آن دریای بالتیک و شمال قرار دارد که اب و هوای آلمان را بسیار مطلوب می کند.از غرب با فرانسه، هلند، لوکزامبورگ و بلژیک مرز مشترک دارد از جنوب با اتریش و سویس همسایه بوده و از شرق با لهستان چک و دانمارک هم مرز می باشد.

 

این کشور از تمدن ها و حکومت های با قدمت قاره اروپا می باشد و دارای قدمتی نزدیک به 2500 است.رومیان این اقوام را گرمانوس(به لاتین:germanus)نام می بردند که برگرفته از کلمه german به معنای اولاد است.زیرا رومیان معتقد بودند دارای اجداد مشترکی با جرمن ها هستند.

موقعیت جغرافیایی: در اروپای مرکزی

جمعیت آلمان: حدود 82/5 میلیون نفر

مساحت: 357,031 کیلومتر مربع حدود یک پنجم خاک ایران

آب و هوای:معتدل و درجه‌ی متوسط هوا در سال: 9 درجه

نوع نظام سیاسی: دولت فدرال دموکراتیک پارلمانی(ایالت ها می تواند با شیوه های مختلفی اداره شوند و قوانین مختلفی داشته باشند اما برای هدف واحد رشد آلمان تلاش کنند.)

پایتخت آلمان: برلین

 

تعداد ایالتهای آلمان: 16 ایالت

پول رایج: یورو

میانگین سنی:46 سال

درصد شهر نشینی:حدود 75 درصد

 پس از جنگ جهانی اول و با اوج گرفتن نژاد پرستی،بدترین شرایط خود را تجربه کرده است.  پس از جنگ جهانی دوم، آلمان به دو قسمت شرقی و غربی تقسیم شد که در سال 1989 و با تخریب دیوار برلین توسط مردم این کشور، هر دو متحد شدند.

سیاست آلمان

عالی ترین مقام سیاسی کشور  رییس جمهور آن است.اما رییس جمهوری صرفا یک نماد تجملاتی بوده و تصمیم گیرنده تمام امور فرد نخست وزیر است.

پیشنهاد جالب !  بورسیه تحصیلی دانشگاه های استرالیا

دارای 16 ایالت است و نظام سیاسی حاکم کشور، جمهوری فدرال دموکراتیک پارلمانی است، به طوری که ایالت ها مجاز هستند در بسیاری از موارد مستقل از حکومت مرکزی تصمیم گیری کنند.

روابط سیاسی و اقتصادی با ایران

آلمان و ایران از حدود 500 سال پیش تا کنون با یکدیگر روابط سیاسی، فرهنگی و اقتصادی دارند و هر چند در طول دوران مختلف دچار فراز و نشیب هایی شده است، اما هیچ گاه این روابط به صورت کامل قطع نشده و آلمان شریک مهم اقتصادی ایران در اروپا میباشد. در حال حاضر هم ایرانیان زیادی هر ساله با ادامه تحصیل و کار در آلمان به صورت قانونی وارد این کشور میشوند.

اقتصاد

قطب مالی اروپا می باشد و در 10 سال گذشته  سومین کشور از نظر اقتصادی و صنعتی می باشد.محصولات صادراتی در بخش های مختلفی از جمله اتوموبیل‌سازی، الکتروتکنیک، ماشین‌سازی و شیمی میباشند.

این کشور مجبور شده به علت رشد منفی جمعیت و بالا رفتن میانگین سنی در این کشور درهای خودش را به سوی متخصصین مهاجر باز کند تا بتواند همچنان قدرت اول اقتصادی و صنعتی جهان باشد.

 

 

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

برچسب ها :