بورسیه تحصیلی کانادا
بورسیه تحصیلی در دانشگاه های کانادا
09/16/2018 تاریخ انتشار
اطلاعات کشور آلمان + جغرافیا،سیاست،اقتصاد

اطلاعات کشور آلمان + جغرافیا،سیاست،اقتصاد

کشور آلمان واقع در قاره اروپاست و از کشور های مرکزی این قاره است.این کشور از نظر اقتصادی و سیاسی و صنعت سالیان متوالی است که حرف اول را در دنیا می زند. از نظر جمعیتی در رتبه 17 قرار دارد و یک پله بالا تر از ایران است.و جز کشور های پر تراکم جمعیتی است.در شمال آن دریای...

تمامی اطلاعات برای تحصیل در ژاپن ( بورسیه دانشگاه ها ، هزینه ها و…)

تمامی اطلاعات برای تحصیل در ژاپن ( بورسیه دانشگاه ها ، هزینه ها و…)

تحصیل در ژاپن اطلاعات مختصر کشور : پایتخت : توکیو جمعیت : 126 م واحد پول : (¥) ین آب و هوا : ژاپن مجموعه جزایری است که با طول زیاد از شمال به جنوب کشیده شده‌است؛ به همین خاطر آب و هوای مناطق گوناگون آن به شدت با یکدیگر مغایرت دارند و نیز دارای چهار فصل در سال است....

بورسیه تحصیلی دانشگاه های استرالیا

بورسیه تحصیلی دانشگاه های استرالیا

بورسیه تحصیلی‌ در استرالیا اگر علاقه مند به دریافت  بورسیه تحصیلی در استرالیا به صورت رایگاان هستید باید به یاد داشته باشید که شرایط دریافت بورس خیلی دشوار است .فارق التحصیل بودن از دانشگاه های معتبر با معدل بالا و تحقیقات و مقالات مناسب از شروط الزامی دریافت بورس...

بورسیه تحصیلی کانادا

بورسیه تحصیلی در کانادا اگر چه انواع متعددی را دارا می باشند. اما توجه کنید که اخذ بورسیه تحصیلی کانادا کاری بسیار رقابتی است و تنها تعداد محدودی از این بورسیه ها وجود دارد و علاقه مندان از سراسر دنیا خواستار دریافت این بورسیه های برای تحصیل هستند. بنابراین ضروری است برای دریافت این بورسیه های تحصیلی سریعتر اقدام گردد. و دقت کنید برای دریافت بورسیه تحصیلی فرم های متعددی بایستی تکمیل گردد.

یکی از پرتقاضاترین کشورها برای بورسیه تحصیلی و برای مهاجرت در سراسر دنیا کانادا می باشد که دارای بهترین و پیشروترین سیستم های آموزشی در دنیا است. سالانه چند ده هزار دانشجو برای تحصیل به این کشور مهاجرت می کنند. بر اساس رتبه بندی QS، 3 دانشگاه کانادا در زمره 50 دانشگاه برتر دنیا هستند و 10 دانشگاه در میان 200 دانشگاه برتر دنیا قرار دارند.

2 دانشگاه برتر کانادا عبارتند از :

 • دانشگاه تورنتو
 • دانشگاه مک گیل در شهر مونترال

بهتر از بدانید شانس کمی برای دریافت بورسیه در مقطع کارشناسی کانادا دارید. بورس مقطع کارشناسی ارشد کانادا  با درصد کمتری قابل دریافت است اما اکثرا برای دوره های ریسرچ محور بوده و برای دوره های کورس محور بیشتر دانشگاه ها بورسیه ارائه نمیکند. در مقطع دکتری در رشته های مهندسی حتی بدون داشتن نمره زبان امکان اخذ بورسیه وجود دارد. میزانبورس تحصیلی در کانادا در مقطع دکتری بستگی عوامل مختلفی از قبیل میزان بودجه دانشگاه، میزان بودجه ای که استاد راهنما برای پروژه در نظر گرفته و مبلغی که او در اختیار دارد و هم چنین سطح توانایی دانشجو دارد.

 

انواع فاند بورسیه تحصیلی کانادا

 • بورسیه های کشور مبدا
 • کمک هزینه تدریس TA Teaching Assisstantship
 • فاند تحقیقاتی Reasearch Assisstantship RA
 • بورسیه دانشگاهی برای دوره های مستر و دکتری
 • Bursaries
 • بورسیه خارج ازدانشگاه مانند بورس ونیه

 

انواع بورسیه تحصیلی در کانادا

 • بورس ترودو
 • بورس پست دکتری بنتینگ
 • بورس کوئین الیزابت دوم
 • بورس وزارت امور خارجه کانادا
پیشنهاد جالب !  بورسیه تحصیلی دانشگاه های استرالیا

 

بورسیه تحصیلی کانادا به چه کسانی اهدا می شود

 • بورسیه تحصیلی(Anne Vallee) به دانشجویان بین المللی در مقطع دکترا، برای انجام تحقیقات بر روی حیوانات در یک دانشگاه معتبر کانادایی در شهر”کبک” یا “بریتیش کلمبیا” ارائه می شود. هزینه این بورسیه از صندوق محیط زیست تامین می شود.
 • بورسه تحصیلی ترودو (Trudeau) یا بنیاد ترودو، تعدادی بورسیه تحصیلی و فرصت مطالعاتی را در اختیار دانشجویان بین المللی در سطح دکترا قرار می دهد.

 

درباره استرالیا

نام کانادا از واژهٔ سرخ‌پوستی Kanata به معنی «دهکده» یا «سرپناه» می‌آید. در سال ۱۵۳۵، ساکنان این منطقه که اکنون با نام شهر کبک شناخته می‌شود، از این واژه استفاده کردند تا نشانی این محل را به ژاک کارتیه که مقصدش به سمت دهکده استاداکونا بود بدهند. کارتیه واژهٔ کانادا را هم برای آن دهکده و هم کل منطقه‌ای که در آن زمان به آن دونا کونا می‌گفتند استفاده می‌کرد. در سال ۱۵۴۷ در نقشه‌ها نیز با همین عنوان کانادا ثبت شد.

کانادا به ۱۰ استان و ۳ ناحیه یا قلمرو تقسیم شده‌است. استان‌ها در مجموع استقلال زیادی از دولت مرکزی دارند، اما، درجهٔ این آزادی عمل در نزد قلمروها کمتر است. مهم‌ترین استان از لحاظ اقتصادی و سیاسی استان انتاریو می‌باشد که شهرهای تورنتو و اتاوادر آن قرار دارند. کِبـِک، آلبرتا، بریتیش کلمبیا، منیتوبا، نیوبرانزویک، نیوفاندلند و لابرادور، نووااسکوشیا، انتاریو، جزیرهٔ پرینس ادوارد آیلند وسسکچوان استان‌های این کشور هستند. ۳ قلمروی آن نوناووت، قلمروهای شمال غرب و یوکان است. نوع حکومت در استان‌ها، فدرالیسم با درجهٔ خودمختاری بیشتر، از دولت فدرال است که این خودمختاری در نوع حکومت قلمروها کمتر به چشم می‌خورد. هرکدام از این دو بخش، یعنی استان‌ها و قلمروها، دارای فهرستی از سمبل‌های منحصر به خود هستند.

استان‌ها، مسئول اکثر برنامه‌های اجتماعی، مثل مراقبت‌های بهداشتی، آموزش و پرورش و رفاه عمومی (کمکهای مالی) هستند و با هم بیشتر درآمد را از دست فدرال دریافت می‌کنند، که این اصل تقریباً در میان ساختار حکومتی کشورهای متحد در جهان، وجود دارد. دولت فدرال، با اعمال قدرت خود می‌تواند سیاست‌های ملی را در مناطق استانی نیز، به اجرا بگذارد، مثل لایحهٔ الحاقی بهداشت کانادا؛ که البته مسئولین استانی می‌توانند آن‌ها را نادیده بگیرند، اما این مسئله در عمل به ندرت اتفاق می‌افتد. برابرسازی پرداختی‌ها (حقوق)، توسط دولت فدرال صورت گرفت تا به مردم اطمینان ببخشد که استانداردهای برابری در مورد ارائهٔ خدمات و اخذ مالیات، در میان استان‌های فقیر و غنی، ارائه می‌شود.

پیشنهاد جالب !  اطلاعات کشور آلمان + جغرافیا،سیاست،اقتصاد

تمام استان‌های این کشور اعضای قوهٔ مقننه که از سرتاسر ایالات و استان‌ها انتخاب می‌شوند و ریاست آن به عهدهٔ نخست‌وزیر است را انتخاب می‌کنند، به همان روشی که خود نخست‌وزیر انتخاب می‌شود. هر استان همچنین دارای یک بخش است که نمایندهٔ ملکه الیزابت است، همانند استاندار کانادا، که به پیشنهاد نخست‌وزیر کانادا به این سمت منصوب می‌شود که در سال‌های اخیر، در اینباره با دولت‌های استانی نیز، مشورت می‌شود.

جمعیت کانادا بر طبق آخرین گزارش اداره آمار کانادا، بیش از سی و پنج میلیون و پنجاه و شش هزار نفر است. حدود چهار پنجم مردم کانادا در شهرهایی که کمتر از ۱۵۰ کیلومتر تا مرزهای آمریکا فاصله دارند زندگی می‌کنند.

منبع : ویکی پدیا-کانادا

دانشگاه های استرالیا

 1. دانشگاه دالهاوزی Dalhousie University
 2. دانشگاه لاوال Laval University
 3. دانشگاه اچ ای سی مونترال (Montréal School of Higher Commercial Studies (HEC Montréal
 4. دانشگاه مک گیل McGill University
 5. دانشگاه مک مستر McMaster University
 6. دانشگاه کوئینز Queen’s University
 7. دانشگاه سایمن فریزر SFU Simon Fraser University
 8. دانشگاه مونترال Université de Montreal
 9. دانشگاه پلی تکنیک مونترال Universitié de Montreal Ecole Polytechnic
 10. دانشگاه آلبرتا University of Alberta
 11. دانشگاه بریتیش کلمبیا UBC University of British Columbia
 12. دانشگاه کلگری University of Calgary
 13. دانشگاه گلف University of Guelph
 14. دانشگاه اتاوا University of Ottawa
 15. دانشگاه تورنتو University of Toronto
 16. دانشگاه ویکتوریا University of Victoria
 17. دانشگاه واترلو University of Waterloo

 

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

برچسب ها :